10 nejkrásnějších pláží na světě

23.05.2017

1. Pink Sands Beach

Když se řekne Karibik, každý z nás si představí nádherné dlouhé pláže a průzračné moře tyrkysové barvy. A přesně tohle vystihuje i tato pláž. Nachází se na jednom z atolů Bahamského souostroví, na který se dostanete trošku složitější cestou, ale za to budete mít více zážitků. Nejdříve se musíte připravit na zdlouhavější let např. společností Delta Airlines, kterou vřele doporučuji, přes Amsterdam a Atlantu až do Nassau. Odsud se přepravíte trajektem na ostrov Eleuthera a pak loďkou konečně na přilehlý ostrůvek Harbour Island, kde se ona pláž nachází. Podél této pláže se rozprostírá obrovský komplex hotelu Pink Sands a zde si všimnete, že má stejný název jako výše zmíněná pláž. Měla by být pojmenovaná právě po tomto hotelu, ale já si myslím, že původcem názvu jsou růžové odlesky od červenorůžových korálů, které občas promění bělostný písek na tuhle nádhernou růžovou podívanou. Na toto místo se dá vyjet kdykoliv - teplo je tu po celý rok.

2. Magalluf Beach

Pokud nechcete jezdit až tak daleko, stačí si zajet do "evropského Karibiku", a to na Baleárské ostrovy. Mám konkrétně na mysli Magalluf Beach na Mallorce. Moře je stejných barev jako v oblasti Punta Cana v Dominikánské republice, jen místo palem v pozadí se zde nacházejí budovy, ale to vůbec neztrácí ten dojem: " Ach, to je nádhera!". Před sebou máte krásný výhled na ostrůvek Sa Porrassa, na který se lze dostat pomocí půjčených šlapadel. Doporučuji si tam udělat výlet na konci května, jelikož se jedná ještě o mimo sezónu, a tak tu moc lidí nenajdete.

Ale jak se sem vůbec dostat? Úplně jednoduše - vše je skvěle popsané. Na Mallorcu letí přímé lety z Prahy nebo i z nedaleké Vídně. Jakmile přiletíte do hlavního města tohoto ostrova, najděte si před letištěm autobus č. 1, který Vás zaveze přímo do centra (v blízkosti přístavu). Odtud přesedněte na autobus č. 104 (jezdí tam i autobusy č. 105, 106, 107) a vystupte na zastávce s názvem Av. Vaquer Ramis. Celková cena za cestu z letiště do místa určení Vás bude stát 8,10 eur. Letenky se pohybují v akci okolo 2000 Kč za zpáteční let z Vídně a okolo 5000 Kč z Prahy. No není to skvělé?

3. Jumeirah Beach

Velmi do popředí se dostávají Spojené Arabské Emiráty, konkrétně Dubaj. Je to díky kratšímu letu (6 hodin) a cenám letenek, jelikož tam letá hodně konkurenčních letů. Průměrná cena letenek z Prahy se pohybuje okolo 5-7000 Kč za zpáteční let od nízkonákladových společností. Pokud si ale chcete dopřát luxus, zvolte aerolinku Emirates a nejlevnější letenky seženete okolo 9-10 000 Kč. Doporučuji si sem zajet v období září - listopad nebo duben - červen, jelikož je tu v ostatních měsících buď moc teplo, nebo zima (v zimě to není vhodná doba na koupání, ale můžete čas využít nakupováním nebo procházkami po Dubaji).

Na tuto pláž se dá dostat více způsoby. Tím nejlevnějším je metro - stačí vystoupit na zastávce Mall of the Emirates. Kdo si není jistý v tomto způsobu dopravu, může si vzít na letišti taxi a nechat se vysadit přímo u pláže. Já jsem zvolila cestu metrem a následně dojít cca 3 km k pláži. Cesta není vůbec složitá, v podstatě jdete stále rovně. Cestou minete aquapark Wild Wadi a z pláže budete mít nádherný výhled na "plachetnici" Burj Al Arab (hotel). Moře je tu průzračné a spíše zelené barvy. Můžete tu nalézt krásné mušle různých tvarů a barev. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do moře. Není tu tolik lidí jako na pláži JBR Beach Dubai v blízkosti Dubai Marina, kde výhled nestojí za nic (všude jsou samé jeřáby).

4. Pláž na ostrově Fulhadhoo, Maledivy

V minulém roce šlo zakoupit nepřeberné množství letenek na Maledivy okolo 10 000 Kč za zpáteční let. Kdo toho využil, mohl se dostat například na ostrov Fulhadhoo, který bych nazvala jako "Ráj na zemi". Přistanete v hlavním městě Malé a teď Vám proletí v hlavě: "Jak se na takový ostrov dostat?". Abyste se dostali k tomuto ráji, je zapotřebí tam vyrazit motorovým člunem (speed boat), který se řídí jízdními řády (bacha na to, že se tam nedostanete každý den) a cca za 2,5 hodiny jste tam, což je super. Cesta Vás bude stát okolo 50 dolarů za osobu, a to pouze tam. Hlavní sezóna na Maledivách je od listopadu do dubna, kdy je největší teplo a sucho. V ostatních měsících je sice období dešťů, ale může se Vám stát, že Vám za pobyt bude pršet pouze jednou a na krátkou chvíli.

Pláž je písečná, dlouhatánská a v pozadí máte spoustu zeleně a palem. Můžete tu i šnorchlovat, ale pomalu to není ani potřeba, jelikož uvidíte krásně až na dno. Dokonce se Vám může poštěstit a být na pláži úplně sami. Ta barva moře je něco naprosto úžasného. Jde to špatně popsat, to prostě musíte zažít!

5. Lamai Beach

Abyste se dostali na tuto dlouhou, širokou pláž nacházející se na thajském ostrově Koh Samui, musíte počítat s delší cestou a mnoha přestupy. Do hlavního města, Bangkok, létá několik leteckých společností, nejčastěji s přestupem ve Spojených Arabských Emirátech nebo v Turecku. Jakmile přistanete v Bangkoku (letiště Suvarnabhumi), musíte přejet autobusem na přilehlé letiště Don Mueang a odtud se Vám naskytnou 2 možnosti, jak se na Koh Samui dostat. Tím nejjednodušším je, že přesedněte na let na ostrov Koh Samui společností AirAsia a pak si zde např. půjčíte skútr a jedete rovnou na pláž. Tím složitějším je přelet na letiště Nakhon Si Thammarat (opět společností AirAsia), odtud autobusem blíž k moři a trajektem na ostrov Koh Samui (+ opět půjčení skútru).

Kolem celé pláže se nachází spousta hotelů, barů a hlavně palem. Co je takové neobvyklé, jsou obrovské kameny vykukující z moře, u kterých vznikají právě ty nádherné fotky. V dálce můžete vidět zelené kopce, na kterých se vyskytuje pár domečků.

Zde je to s monzuny trošku jinak než v jiné části Thajska. Skvělé počasí tu budete mít od ledna do dubna a také o našich prázdninách, tudíž v červenci a srpnu. Díky tomu seženete do Thajska levnější letenky a také tu bude méně turistů, kteří Thajsko vyhledávají v hlavní sezóně, která trvá od listopadu do března.

6. Seven Commandos Beach

Tuto pláž můžete navštívit při výběru trasy A při výletu na Island hopping, při kterém mimo jiné uvidíte další nádherné laguny s krásnou vodou. Kde se tato půvabná pláž nachází? No přece na Filipínách, na ostrově Palawan. A jak se tam dostat? Opět nám pomůžou přelety z hlavního města Filipín, a to je Manila. Můžete využít společnosti Cebu Pacific nebo již zmíněnou aerolinku AirAsia. Obě tyto společnosti létají na letiště Puerto Princesa, odkud se dostanete jednoduše minivanem do části El Nido. Můžete se dostat do El Nida i autobusem, ale autobusy nemají pevné jízdní řády a cesta trvá několik hodin.

Jedná se o písčitou pláž s průzračným mořem. V dálce vystupují z moře skalní útvary poseté zelení a za vámi se nachází spousta palem a různého porostu. U pláže je zakotvena jedna bangka (lodička) za druhou. Je tu několik dřevěných přístřešků, kde si můžete sednout a vychutnat si tu nádheru ve stínu. Jsou tu i mezi palmami natahané sítě a lze si tu zahrát například volejbal. Určitě si sem vezměte šnorchl a brýle a šup do moře! Nebo si půjčte kajak a udělejte si projížďku po okolí.

Na Filipínách je po celý rok průměrná teplota okolo 27 stupňů. Obecně je tu deštivá sezóna od června do října, ale znám případy, kdy na začátku září tam lidem během 10 dní vůbec nezapršelo.

7. Pláž na ostrově Saona, Dominikánská republika

Toto místo bych nazvala opět rájem. Pláž je posetá palmami, a když chytnete to správné období jako já, budete na celou pláž sami maximálně s 30 lidmi. Obvykle se tu sjede více lodí a katamaránů a pak je to tu jako hlava na hlavě. Ale můžete si užívat pobytu ve vodě, kde i ve větší vzdálenosti od pláže máte pořád vodu do pasu. Na dně lze vidět obrovské do červena zbarvené hvězdice. A je jich tam spousty. Můžete si s nimi udělat pár fotek, ale nezapomeňte je dát po pár vteřinách zpátky do vody, aby neumřeli. Moře je tu přenádherné - prostě jako všude jinde v Karibiku (ta typická tyrkysová modř). Opět se sem lze vypravit po celý rok.

V minulém roce se vyskytlo několik levných letenek od společnosti Delta Airlines, zase s přestupy v Amsterdamu a Atlantě. Na letišti v Punta Cana si můžete domluvit taxi, které Vás zaveze do centra města. Na pláži si zamluvíte výlet na ostrov Saona - nabízejí ho z počátku za 70 dolarů, jelikož vědí, že se zde nacházejí bohatí lidé, ale dá se to i usmlouvat, jako třeba já, na 45 dolarů. Jedná se o celodenní výlet. Ráno Vás na domluveném místě vyzvedne minibus a jedete směr letovisko Bayahibe. Zde pak přesednete na speed boat a doveze až rovnou na ostrov. Pak si vychutnáváte pobyt na tomto úžasném místě. Přeji pěkné kochání!

8. Mirissa Beach

Tato pláž se nachází na jižní straně Srí Lanky. Bude se určitě líbit lidem, kteří mají rádi zábavu a živo na pláži, jelikož je lemována bary, kde si můžete vybrat z několika druhů drinků. A když si počkáte na večer, narazíte na cedule s nápisem HAPPY HOURS, kdy se ceny drinků sníží až na polovinu. To je skvělé, že? Lidí je tu mraky, tak je to i dobré místo na seznamování, jestliže budete na Srí Lance sami. Pokud se na procházku vydáte po pláži, narazíte na cestu, která občas zmizí pod vodou. Tato cesta vede ke skále Parrot Rock, z které je nádherný výhled do okolí. Po skalnatých schodech se dostanete nahoru, bohužel dřevěné zábradlí je už rozbité, a můžete se posadit na dřevěnou lavičku. Zasněte se! Pro dvojice je to totálně romantické místo, které doporučuji navštívit. Pokud je někdo milovníkem surfování, tak zde má možnost si to vyzkoušet. Jsou tu ideální podmínky pro to, jak začít se surfingem.

Na Srí Lanku se dostanete z Prahy leteckou společností Emirates s jedním přestupem v Dubaji nebo s jejich dceřinou společností FlyDubai (opět přestup v Dubaji) - ceny letenek jsou levnější. Až přistanete na letišti na Srí Lance, vyjděte ven, zahněte vlevo a ptejte se po autobusu, který míří do Colomba (hlavní město Srí Lanky). Většinou řidiči křičí, kam mají namířeno. Následně musíte přestoupit na přímý autobus do Matary a znovu najít další autobus, který jede směrem do Weligamy (po cestě vám zastaví ve městečku Mirissa).

Na jihu ostrova je sezóna od prosince do března a teploty se pohybují okolo 32 stupňů. Ale nebojte se sem vydat třeba i v dubnu - prší většinou večer a třeba jen hodinku a brzy není po dešti ani památka.

9. Pláž Reynisfjara

Tuto kamínkovou pláž s černým pískem objevíte, kde jinde než na Islandu. Černá barva písku je zde díky prachu nedaleké sopky s krkolomným názvem - Eyjafjallajökull. Pláž se nachází na jižním pobřeží Islandu u městečka Vík, které je snadno dostupné z hlavního obchvatu. Když se rozhlédnete kolem, uvidíte turisty přitahovanou skalní stěnu s mohutným obloukem, které místní říkají "Brána Islandu". Dále se tu za vámi rozprostírá ledovec Mýrdalsjökull a další skvost Islandu - mys Dyrhólaey. K němu se pojí legenda o dvou trollech, kteří chtěli kolem proplouvající loď vytlačit na pevninu, jenže dřív než se jim to podařilo, paprsky od vycházejícího slunce je proměnily ve skálu. Na pláži se mohou vyskytovat i vodní ptáci - papuchalkové, které jsou symbolem Islandu.

Z Prahy je několik přímých letů do Keflavíku (nedaleko Reykjavíku - hl. město), ceny se pohybují okolo 6000 Kč za zpáteční let, ale už brzy na podzim pro nás Ryanair připravuje lety okolo 3000 Kč. Rázem se Island stává dostupnějším. Abyste se dostali k zajímavým místům Islandu, je zapotřebí si na letišti půjčit automobil. Okolo Islandu vede jedna hlavní silnice, zvaná "Jednička" nebo také "Ring Road", a po ní se přesně vydáte. Tak hurá do objevování!

Turistická sezóna tu je od začátku června až do poloviny září - pak už jsou některá místa nepřístupná.

10. Pláže na ostrově Phu Quoc, Vietnam

Zde nenajdete tolik turistů, jelikož se toto místo začíná teprve objevovat. Takže kdo hledá božský klid, tady ho najde! Jedná se o největší ostrov Vietnamu, kde jsou ty naprosto nejúžasnější a nejčistší pláže. Všude kolem Vás jsou palmy a krásný jemný bílý písek. Mezi nejznámější pláž na tomto ostrově, kde se rozprostírá nejvíce resortů, patří Long Beach - už podle názvu to vypovídá, že se jedná o dlouhou pláž, ba dokonce nejdelší na ostrově Phu Quoc. Za návštěvu stojí i pláž Sao Beach, která je považována za nejhezčí pláž ve Vietnamu.

Z Prahy bohužel žádné přímé lety do Ho Či Minova Města nenajdete - většinou jsou zde 1 nebo 2 mezipřistání. Letenky se průměrně pohybují okolo 15 000 Kč za zpáteční let. Ze Saigonu (dřívější název pro Ho Či Minh City) se na ostrov dostanete pravidelným leteckým spojením. Tam si už stačí pronajmout moped a můžete vyrazit směr pláž.

Hlavní sezóna na ostrově Phu Quoc probíhá od listopadu do března, kdy se teploty pohybují mezi 26 a 30 stupni Celsia a je tu nižší vlhkost. Zároveň není k zahození se sem vydat v teplejších měsících od dubna do června, kdy tady bývají levnější ceny, ale za to je tu vysoká vlhkost a teploty okolo 35 stupňů. Kdo má rád teplo jako já, tak bych se tomuhle období vůbec nebránila. Monzunové období tu je od července do září, kdy jsou některé cesty nesjízdné.